Dlaczego warto wybrać serwer VPS?

Serwer VPS, czyli Wirtualny Serwer Prywatny jest unikalnym rozwiązaniem, które pozwala na utworzenie wielu wirtualnych serwerów w obrębie jednej maszyny fizycznej, przy jednoczesnym całkowitym odizolowaniu wszystkich wirtualnych maszyn. Tego typu serwer dostarcza możliwości zbliżone do serwera dedykowanego zachowując niższą cenę.

Dlaczego serwer VPS może być dobrym wyborem?

Serwer hostujący stronę internetową powinien być w jak największym stopniu użyteczny i nie zajmować użytkownika zbędnymi aspektami technicznymi i konfiguracyjnymi. Serwery VPS są świetnym wyborem, gdyż łączą najlepsze cechy serwerów dedykowanych z rozwiązaniami występującymi w hostingu współdzielonym. Użytkownicy, którzy korzystają z serwerów VPS mogą w pełni konfigurować usługi, podobnie jak właściciele serwerów dedykowanych, z tą różnicą, że opieka nad sprzętem i jego stanem należy do firmy oferującej usługi.

Serwery VPS mogą być wykorzystywane na różnorakie sposoby. Świetnie sprawdzają się zarówno do programowania aplikacji, jak i do hostowania stron WWW. Jego dużym plusem jest to, że może być rozbudowywany w prosty sposób. Hosting współdzielony posiada wiele ograniczeń, m.in. trudność rozbudowy czy instalacji oprogramowania. Hosting dedykowany również jest ciężki w rozbudowie. Serwery VPS natomiast są wirtualnymi maszynami i rządzą się swoimi prawami. Zwiększenie ilości pamięci czy rozmiaru przestrzeni dyskowej jest bardzo proste, dzięki czemu można go łatwo rozbudować wraz z rozwojem swojej strony internetowej.