SZYBKIE PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI STALOWEJ, CZYLI JAKIE WYBRAĆ OPROGRAMOWANIE DLA INŻYNIERA BUDOWNICTWA

Oprogramowanie dla inżyniera budownictwa zazwyczaj pozwala na projektowanie BIM. Pozwala to na współpracę specjalistów z różnych branż, zwiększenie precyzji swojej pracy, dostęp do wszystkich danych, na każdym etapie – nie tylko realizacji, ale także późniejszej ewentualnej przebudowy, czy modernizacji oraz łatwość wprowadzania wszelkich zmian i edycji.

Również projektowanie konstrukcji stalowej opiera się na nowej technologii. Stosunkowo świeże na krajowym rynku oprogramowanie dla inżyniera budownictwa to Prota – jak sugerują producenci, jest to narzędzie rewolucyjne. Na czym owa rewolucja polega? Projektowanie BIM to już w wielu przypadkach standard, ale kompleksowe narzędzie powalające na tworzenie konstrukcji stalowych i żelbetowych, oparte na automatyzacji to wciąż innowacja.

Nie bez znaczenia jest także bardziej przyziemny, ale równie ważny, aspekt finansowy. Prota dostępna jest w modelu licencji wieczystej, dzięki czemu zakup równa się z posiadaniem, a nie jak w przypadku innych znanych narzędzi – z wypożyczeniem (subskrypcją). W zdecydowanej większości przypadków jest to ekonomicznie lepsze rozwiązanie.

Projektowanie konstrukcji stalowej jest znacznie prostsze, kiedy wykorzystasz ProtaSteel. Dlaczego? Połączenia stalowe wykonasz zaledwie za pomocą jednego kliknięcia. Oprogramowanie dla inżyniera budownictwa powinno spełniać dwie podstawowe funkcje – być niezawodne i oszczędzać czas. W tym przypadku obie te cechy mamy spełnione.

Projektowanie BIM daje wiele możliwości, ale wymaga odpowiednich narzędzi. Zawsze przed ostatecznym wyborem – zakupem programu, warto jest porównać kilka dostępnych na rynku opcji. Zdecydowana większość producentów udostępnia wersje demonstracyjne 14-30-dniowe bezpłatnie. Jest to czas, w którym można przetestować i porównać funkcjonalności w różnych rozwiązaniach.

Dobrze jest jednak nie ograniczać się tylko do testowania demo. Praktycznie każdy producent / dystrybutor ma swój dział wsparcia technicznego / obsługi klienta i nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić jak wygląda kontakt z nim, jeszcze przed zakupem. Dobrze jest wiedzieć, jak wygląda proces wsparcia, czy jest w cenie programu i czy po drugiej stronie zastaniemy kompetentnych ludzi. https://www.protabim.pl